نسخه چاپی نسخه چاپی

روزگار ما / وبلاگ گپ‌نوشت / حسن محمدیان

اشاره: مطلب زیر را دوست گرامی جناب آقای حسن محمدیان، اولین مدیر و بنیانگذار رادیو گفتگو، در وبلاگ گپ‌نوشت خود نوشته است. به یاد همکاریهای شیرین در راه‌اندازی شبکه رادیویی گفتگو و با آرزوی سلامتی برای ایشان، این نوشته را در معرض مطالعه خوانندگان گرامی قرار می‌دهم و توفیق نوشتن را برای ایشان آرزو می‌کنم.

خیلی وقت است که مطلب جدیدی ننوشتم . بعضی از دوستان علت را می پرسند من هم جوابی برای گفتن ندارم جز اینکه بگویم دستم به نوشتن نمی‌رود.
نسل ما که در زمان مبارزه و وقوع انقلاب اسلامی، جوان و انقلابی بودیم حرفهای زیادی برای گفتن داریم. می‌توانیم از تجربیات خود برای جوانان بنویسیم، می‌توانیم موفقیت‌های خود را بگوییم، می‌توانیم با شجاعت اشتباهات و خطاهای خود را بیان کنیم، می‌توانیم از دوران سخت مبارزه بگوییم، می‌توانیم روایتگر دوران جنگ و حماسه ملت باشیم و از دوستان شهیدمان بگوییم، می‌توانیم از خاطرات بزرگ‌مردانی بگوییم که در شرایط دشوار در این مملکت مدیریت کردند، می‌توانیم دیدگاهها و انتقادات خود را از شرایط زمانه بگوییم، می‌توانیم از رسانه بگوییم و از پیش‌بینی‌های دلسوزانه‌ای که متاسفانه به وقوع پیوست و خلاصه ما برای گفتن و نوشتن حرفهای زیادی داریم.
اخیرا دوست بزرگوارم علی آقای شکوهی وب سایت شخصی خود را با عنوان «نقد زمانه» راه‌اندازی کردند و من هر روز مطالب ایشان به خصوص «روزنوشت» را می‌خوانم  و به دوستان عزیز به خصوص نسل جوان توصیه می‌کنم به این سایت سری بزنند. علی آقا در بین نسل ما و بچه های بهشهر به نوعی پیشکسوت هستند. انسانی مستقل و اخلاق‌مدار، مبارز و زندانی قبل از انقلاب که همچنان روحیه جوانمردی و آزاداندیشی خود را حفظ کرده‌اند و تاوان آن را نیز در مقاطع مختلف پرداخت کردند. شاید برخی از دوستان جوانتر او را محافظه‌کار بدانند و نوشته‌هایش را نیز در همین راستا ارزیابی کنند ولی من گرچه مطالب او را از ضرب‌آهنگ عمومی جامعه قدری عقب‌تر می‌دانم اما معتقدم دینداری و اخلاق‌مداری و در نهایت رعایت انصاف و حقوق دیگران از سوی ایشان باعث نگارش مطالبی مفید می‌شود.

اگر چه مدت زیادی است که چیزی ننوشتم ولی به اکثر وب‌سایت ها و وبلاگها سر می‌زنم و از مطالب آنها استفاده می‌کنم. شاید هم اقدام خوب علی آقا شکوهی وسوسه‌ام کرد و حداقل در حوزه تخصصی خودم که رسانه و به ویژه رادیو می‌باشد، بیشتر بنویسم. امروز علاوه بر مراجعه‌ای که به وبلاگهای مسعود پیوسته، نورا…مرادی، حسین پاکدل، عبدالجبار کاکائی، علیرضادباغ (متوجه شدم از دیروز ایشان از رادیو رفتند، برای ایشان در مسولیت جدید آرزوی موفقیت می‌کنم)، امیر دبیری‌مهر، وحید جلیلوند، و … داشتم سری هم به وب سایت آقای دکتر خجسته زدم و دیدم ایشان هم مدت زیادی است که مطلبی ننوشته‌اند. خلاصه روزگار همه ما یکسان است به امید روزهای بهتر که خداوند بزرگ مقدر کرده است…

No related content found.

Share and Enjoy


اضافه کردن نظر